Blog > Komentarze do wpisu

Gdyż... czy twój "Like" jest warty 10gr?

Czyli o czym warto pomyśleć w owczym pędzie.

Dziś kolejny finał WOŚP. 

Z tej okazji wiele popularnych serwisów wymyśliło sobie akcje, których sens można podsumować tak: "Zostań naszym fanem a my obiecujemy przekazać 10gr na WOŚP".

Wszystko wspaniale jak sobie pomyślimy, że cel jest szczytny. Ale...

1) Czy naprawdę te 10gr to tak wiele za mniej lub bardziej stałe powiązanie swojej osoby z jakąś stroną/firmą? 

2) W jaki sposób zamierzacie sprawdzić, czy ktoś te obietnice spełni?

3) Co zrobicie, kiedy ktoś tych obietnic nie spełni? Zapłaczecie się, bo daliście się wykorzystać 'w dobrej wierze'? Czy pójdziecie do sądu walczyć o 10gr? 

4) Czy naprawdę aż tak wam zależy na tym, że pokazujecie swoim znajomym jacy to jesteście 'dobrzy' i przekazujecie aż 10gr na szczytny cel? (Albo kilkakrotnie po 10gr klikając wszędzie gdzie się da)

5) Czy naprawdę nie lepiej wyjść z domu i wrzucić komuś te 10gr (albo więcej) do puszki? (To, że warto przy tym również zwrócić uwagę, czy wolontariusze wyglądają na godnych zaufania)

6) Czy nie lepiej kupić sobie jakąś ładną rzecz na oficjalnej aukcji WOŚP? Albo ostatecznie zrobić po prostu przelew na oficjalne konto?

U większości osób zapewne te pytania niczego nie zmienią, w końcu mamy jedyny w roku dzień kiedy przynajmniej na pokaz robimy sobie przerwę od typowej znieczulicy. Choć tak naprawdę to wszystko wskazuje na to, że to tylko kolejny szczurzy wyścig o to, kto bardziej 'pomaga'. 

niedziela, 08 stycznia 2012, myth_thrazz
Tagi: wośp

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: umpaumpa, *.dynamic.chello.pl
2012/01/08 12:59:45
tró
hejt baranas and offces
fęk ju