Blog > Komentarze do wpisu

Gdyż... ludzie źle kierunkują swoją złość.

Ale spokojnie, to tylko kolejny objaw generalnej bezmyślności.

Całe szczęście, że jestem zdrowy.

Bo gdybym teraz miał być chory i się leczyć, to najprawdopodobniej ktoś by stracił życie. Z opowieści bowiem które do mnie docierają, a także z wiadomości, które sam czytam czy oglądam wynika, że zamieszanie w służbie zdrowia jakie przyniósł 2012 rok jest wprost gargantuiczne.

Skrót tego co wiem:

a) Jakaś ustawa nakłada groźby kar na lekarzy, za niesprawdzenie czy pacjent, któremu przepisują lek refundowany jest ubezpieczony. (Czy ma opłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne)

b) Lekarze nie są w stanie tego sprawdzić, bo bodajże od 2006 nie udało się wprowadzić prostego, sprawnego systemu informacji o ubezpieczeniach zdrowotnych. (Choć ponoć system taki działa z powodzeniem od 10lat na Śląsku)

c) W ramach protestu wywołanego nakładaniem niemożliwych do wykonania obowiązków lekarze zaczęli wystawiać nieważne recepty. (Przybijają jakąś idiotyczną pieczątkę, nie podpisują się etc.)

d) Farmaceuci, również pod groźbą kar, nie mogą wydawać leków przepisanych na takich receptach, więc albo ryzykują albo odsyłają klientów przez co tak czy inaczej tracą pieniądze.

e) Pacjenci muszą latać po lekarzach i aptekach aby zdobyć leki (często te same co w grudniu) [często ratujące życie], bo ani lekarze ani farmaceuci nie chcą podejmować ryzyka złamania kretyńskiego prawa, które właśnie weszło w życie.

f) Lekarze mają pretensje (słuszne do rządu), farmaceuci mają pretensje do lekarzy (poniekąd słuszne), pacjenci mają pretensje do farmaceutów (niesłuszne). Chociaż winnych zaistniałej sytuacji nie trzeba nawet szukać, gdyż rezydują w Warszawie na ulicy Wiejskiej.

Wcale mnie nie dziwi, że w ludziach kipi. Niech kipi, powinno kipieć, bo jest bardzo, ale to bardzo wiele rzeczy, na które powinno się być wściekłym, tylko rzecz w tym aby tę wściekłość dobrze ukierunkować.

W pana Tuska, cały jego rząd, oraz wszystkich tych, którzy powinni reprezentować interesy narodu.

piątek, 06 stycznia 2012, myth_thrazz

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: