Blog > Komentarze do wpisu

Gdyż... coraz mocniej uświadamiam sobie, że mogę wyjechać.

I nie mam na myśli sezonowego zbierania ogórków/marchewki/rzepy/szparagów etc. Ani wypadu nad Bałtyk.

Patrząc codziennie na ekranie komputera na to co się dzieje na tej pięknej ziemi między Odrą i Bugiem (wiadomo o co chodzi), dzień w dzień coraz bardziej wątpię w to, że jeszcze będzie tutaj lepiej.

Dorastam, a z dorosłością przychodzi zrozumienie choćby tego jak beznadziejnie głupie jest polskie prawo, jak beznadziejni są politycy, urzędnicy, jak paskudna jest ogromna część społeczeństwa.

Zarabiając pieniądze z kolei uświadamiam sobie, że poza więzią z bliskimi właściwie nic mnie tutaj nie trzyma. A już na pewno nic co byłoby warte zasranych, niedośnieżonych chodników, dziurawych dróg, niekulturalnych, głupich i ponurych ludzi, ww prawa, urzędasów i polityków no i oczywiście niskich (w skali globalnej) zarobków.

Rozmawiając z wieloma ludźmi na ten temat tylko potwierdzałem do tej pory, że wyjazd za granicę, jeśli zna się choć w przyzwoitym stopniu jakiś język (albo choćby bardzo, bardzo chce), nie jest niczym trudnym.

Granice są otwarte, za granicami wcale nie jest drożej niż u nas, potrafiąc i chcąc znaleźć pracę na pewno się znajdzie, więc po co tu siedzieć?

Oczywiście wcale nie twierdzę i nie jestem pewien, że gdzie indziej na 100% będzie lepiej, albo wręcz idealnie. Jednak jeśli nie spróbuję to nigdy się o tym nie przekonam. A jeśli nawet nie spodoba mi się w jednym miejscu to zawsze mogę się przenieść znowu... i znowu...

Miliony ludzi na świecie tak żyje więc dlaczego młodzi Polacy, którzy sami twierdzą, że nie mają tutaj perspektyw na godne życie, nie wykażą się inicjatywą wykracającą poza sezonowe zbieractwo i nie wyjadą na stałe?

Skoro można w kilka miesięcy przywieźć do kraju kilka tysięcy € pracując w najcięższych i najniżej opłacanych zawodach, to dlaczego nie zostać i nie zarabiać jeszcze więcej robiąc to co się umie?

wtorek, 06 marca 2012, myth_thrazz

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: ramalooke, *.wroclaw.vectranet.pl
2012/03/07 00:21:58
www.youtube.com/watch?v=xaA2eKABuEE
-
Gość: umpaumpa, *.dynamic.chello.pl
2012/03/07 08:35:24
a ja nic nie umiem, więc nie będę nic robić. Pasi?