Blog > Komentarze do wpisu

Gdyż... z okazji dnia kobiet panowie do kuchni!

Prawdopododobnie i tam jest dostępny Internet ;)

Data jest taka, że dziwnie byłoby nie napisać nic związanego z tematyką Dnia Kobiet. Choć czułem przemożną chęć. Jednak zamiast tego użyłem pewnej popularnej wyszukiwarki, trafiłem na popularny portal dostarczający informacji i dowiedziałem się skąd właściwie się to święto wzięło. 

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku. [wikipedia.pl]

Wedle tej definicji wcale nie wesoły dzień. Dziwi mnie zatem trochę towarzyszący mu klimat zbliżony do Walentynek, zamiast do Dnia Zadusznego.

Doszło do tego, że zamiast choćby chwili refleksji, najważniejsze jest to co znajomym kobietom kupić. Komercjalizacja absolutnie bezmyślna, ale prawdopodobnie zdecydowanej większości osobników obu płci taka sytuacja jest jak najbardziej na rękę.

Ja zaś z tej okazji chciałbym pogratulować Paniom tego, że wywalczyły sobie (jako płeć) w patriarchalnym świecie wcale nienajgorszą pozycję (rządzić światem choćby z kuchni to żaden wstyd ;)). 

Jednak pozwolę sobie nie poniżać swoich najbliższych kobiet traktując je na równi z facetami, ani dziś ani przez cały rok. A to chociażby z dwóch powodów:

  • gdyż moim zdaniem szacunek dla kogoś okazuje się traktując tę osobę indywidualnie a nie równo z wszystkimi innymi
  • gdyż tak zostałem wychowany

ps. Poza tym dziwię się współczesnym feministkom, że walczą o dalsze zrównanie z facetami. Na co? Po co? I czy naprawdę chcą poświęcić wszystkie przywileje po to by zarabiać średnio o te kilkanaście % więcej?

ps2. Tytuł wcale nie oznacza, że panie muszą kuchnie opuścić. Doskonale wiem, że można sobie tam świetnie radzić w dwie osoby. ;)

czwartek, 08 marca 2012, myth_thrazz

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/03/08 12:10:09
panowie do kuchni! gotować i sprzątać;-) a najpierw zrobić masaż...mrrr....
-
Gość: umpaumpa, *.dynamic.chello.pl
2012/03/08 12:17:34
To wypad do kuchni, ino raz!
Co na obiad?
-
myth_thrazz
2012/03/08 12:18:08
To co zrobimy ;)
-
Gość: umpaumpa, *.dynamic.chello.pl
2012/03/08 12:18:54
Już pan w pluralis maiestatis zaczyna?
Nie radziłabym ;>
-
myth_thrazz
2012/03/08 12:21:37
Niet, to uprawniona najzwyklejsza liczba mnoga, nie żadne egocentryczne wymysły.
-
Gość: umpaumpa, *.dynamic.chello.pl
2012/03/08 16:19:23
cenzura komciów?
Nieładniusio.